Do svahu zasazený monolitický rodinný dům

monolitický rodinný dům klecany

Železobetonový monolitický dům měl vyrůst v těsné blízkosti lesa a navíc ještě ve svahu. To je výzva pro každého stavitele. A my jsme si s ní poradili se ctí. První patro domu vyrostlo pod úrovní terénu, to druhé zapadá do okolního prostředí díky fasádě z přírodního modřínu sibiřského. Abychom vše zvládli v termínu a dodaný výsledek byl 100%, povolali jsme na pomoc 20tunový jeřáb a původní architektonický plán v některých aspektech upravili.

Hlavní mezníky stavby

Stavba Před a Po

Perfektní detaily

I když byl dům navržený tak, aby maximálně splýval s okolní přírodou, v projektu se neřešil zavlažovací systém pro vegetaci patřící k domu. Proto jsme pro něj navrhli a zrealizovali síť elektro a vodních rozvodů. Tak, aby to měli jeho dodavatelé v budoucnu co nejsnazší.

Levnější alternativní řešení

Dům ve svahu. To je krásné, ale náročné řešení, pro které se v původním plánu počítalo s opěrnými železobetonovými stěnami. Nicméně my jsme investora přesvědčili, že na některých místech bude lepším a hlavně levnějším řešením výškové rozdíly vysvahovat za pomocí geo mříží. Výsledek? Ušetřili jsme několik set tisíc korun a vytvořili praktičtější řešení bez nevzhledného a zbytečného zábradlí.

Dodržení termínu

Projekt původně počítal s litými podlahy z anhydritu, které ale dlouho schnou. My jsme prosadili betonové potěry, při jejichž schnutí jsme mohli i zatopit. Díky tomu schnuly výrazně rychleji a my jsme mohli pokračovat další fází stavby. A kromě toho jsou vybrané podlahy při realizaci méně náchylné na průvan a výkyvy teplot.

Kvalitní práce subdodavatelů

Dům měl splynout s blízkým lesem, proto původní plán počítal s provětrávanou fasádou s obkladem sibiřského modřínu. Dodavatel, Kříž – Střechy s.r.o., následně doporučil ustoupit od hloubkově impregnovaného dřeva k dřevu přírodnímu. To modřínové se totiž nemusí ošetřovat 50 let a časem získá krásnou přírodní patinu.

RD KlecanyTéměř kompletní, roční výstavba rodinného domu v Klecanech v 50-ti sekundách.

Zveřejnil(a) Mudicon dne Pátek 25. květen 2018

Úspěšnou realizaci stavby zajistíme i pro vás.

Objem zakázky:

  • neuvedeno

Rok:

  • 2018

Realizátor:

  • Jiří Pilný (Mudicon)