Rekonstrukce lázeňské vily Koretz v Karlových Varech

Rekonstrukce honosné vily Koretz přišla na 70 milionů korun a vzhledem k unikátnosti, ale i stáří budovy byla velmi náročná. Nicméně Jiří Pilný, v té době ještě v barvách společnosti Baustav, zvládl vše zkoordinovat. V termínu a s ohledem na jedinečnost domu.

Perfektní detaily terasy

Prostor před lázeňskou vilou vybízel ke vzniku terasy, ze které by byl krásný výhled. Aby terasa majitelům v budoucnu dělala jen radost a nikoli starosti, navrhli jsme nejen její kompletní skladbu (s ohledem na umístění a terén), ale i její podobu do posledního detailu. Postarali jsme se i o podobu podezdívky před domem.

Levnější alternativní řešení

Vila Koretz vyrostla v Karlových Varech před více než 100 lety. A stáří budovy jsme museli brát v potaz i při návrhu technologických postupů. Proto jsme oproti původnímu plánu minimalizovali mokré procesy uvnitř objektu – podlahy tedy nejsou betonové, ale vznikly suchou cestou.  

Dodržení termínu i přes nevlídné počasí

Při rekonstrukci vily v Karlových Varech nám nepřálo počasí. Zároveň jsme ale potřebovali pracovat na fasádě. Abychom vše stihli, fasádu jsme zakryli a prostor následně 24 hodin denně vyhřívali naftovými agregáty. A vše se skutečně stihlo na čas.

Precizní práce subdodavatelů

Precizně provedená střešní konstrukce s břidlicovou krytinou je kumšt, který nezvládne každá firma. Proto jsme si pozvali prověřené a zkušené klempíře ze společnosti Kříž – střechy s.r.o.

Úspěšnou realizaci stavby zajistíme i pro vás.

Objem zakázky:

  • 70 mil

Rok:

  • 2013-2014

Realizátor:

  • Jiří Pilný (BAU-STAV a.s.)